Grand Baie (Mauricius)

Grand Baie

Grand Baie, člun u mola

Grand Baie, člun u mola

Grand Baie je přímořské letovisko na severním pobřeží ostrova Mauritius. Holanďany byla lokalita v 17. století díky své délce přezdívána „Nekonečná zátoka“ (De Bogt Zonder). Dnes je Grand Baie (Velká zátoka) známým a oblíbeným cílem návštěvníků zejména pro svůj rušný noční život a kosmopolitní atmosféru. Městečko je především centrem turistického ruchu na severním pobřeží ostrova, ačkoli valná část obyvatel se zde živí rybolovem. Během procházek po pláži tu tak můžete vidět kotvící rybářské loďky, jejichž majitelé ráno vyjíždějí za svou obživou. Centrum města je plné restaurací, barů a stánků s občerstvením a suvenýry. Najdete tu také několik hinduistických chrámů, mešit i kostelů, což opět jen dokládá kosmopolitní ráz Grand Baie. Milovníky potápění je lokalita vyhledávána kvůli blízkosti slavné Whale Rock (Velrybí skála).

Mauricius - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 2.7.2020 14:33

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://mauricius.tripzone.cz

Poloha

Poloha: sever ostrova Mauritius

Souřadnice: 20°01´ JŠ, 57°34´ VD

Grand Baie - poloha na mapě
 
Publikováno: 09.08.2011
Aktualizováno: 04.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Grand Baie

05.06.2015 07:25 Benda Jiri
---.static.grapesc.cz

Vse je pekne,pekna je ipalba-platba. CHybi info o prip. sokr.cestovani..letecky plus platba tj.konkretni ceny.Leti se primo ci s mezipřistáním,mohl by letti z Nemecka. Zdr. Jirka Klasterec.

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist